Sprawdź bezpieczeństwo Twojej strony z HackerTarget

Pawel Cebula, 08-08-2011 | Źródło: MakeUseOf

Każdemu webmasterowi tworzącemu swój serwis internetowy, niezależnie od tego jak bardzo jest zaawansowany, zależy na tym, aby był on wolny od ewentualnych zagrożeń. Jak sprawdzić stan zabezpieczeń?

Serwisów, które pozwalają na przeskanowanie stron internetowych pod kątem ewentualnych zagrożeń jest wiele. Różnią się one od siebie wieloma rzeczami - dokładnością, liczbą elementów poddawanych weryfikacji a także wygodą. Jedną z ciekawych propozycji, która może zainteresować każdego webmastera jest HackerTarget.com.

Serwis ten pozwala na przeskanowanie popularnych systemów zarządzania treścią jak Wordpress, Drupal i Joomla. Za sprawą Nmap Port Scan sprawdzane jest to, które porty są otwarte, weryfikowana jest podatność na SQL Injection, sprawdzane certyfikaty SSL. Dzięki Nikto Web Scan możliwe jest określenie, czy skrypt jest bezpieczny.

HackerTarget oferuje znacznie więcej możliwości. Usługa ta dostępna jest całkowicie za darmo, a jej obsługa nie powinna sprawiać problemów nawet osobom, które nie są zbyt obeznane w temacie. Serwis pozwala na wychwycenie i zdiagnozowanie najczęściej pojawiających się zagrożeń, które tak naprawdę są najchętniej wykorzystywane.

Ocena 2.5/5 (49.9%) (313 głosów)
 • Śledzik
TAGI: www   serwis   wordpress   joomla   hackertarget  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.