Google wprowadza zmiany w Centrum Webmastera

Pawel Cebula, 04-08-2011 | Źródło: Google

Centrum dla webmasterów jest jedną z usług Google, która jest znana większości twórców stron internetowych. W ostatnim czasie zespół pracujący nad rozwojem tej usługi poinformował o nowej funkcji.

Google ma w swojej ofercie sporą liczbę przydatnych usług i narzędzi, które ułatwiają pracę webmasterom. Większość twórców stron internetowych jest doskonale zaznajomiona z możliwościami, jakie oferuje centrum dla webmasterów. Użytkownik ma możliwość skorzystania z narzędzi diagnostycznych, jak i zapoznania się różnymi informacjami związanymi z funkcjonowaniem strony w sieci.
 
Od dłuższego czasu dostępna jest opcja, która pozwala na pobranie strony jako Googlebot. W ten sposób użytkownik może sprawdzić, czy crawler wyszukiwarki Google ma możliwość poprawnego dostępu do strony a w efekcie, czy zostanie ona uwzględniona w indeksie tej najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej.
 
Dzięki ostatnim zmianom, po sprawdzeniu strony użytkownik może również wybrać opcję, która pozwala na przesłanie konkretnej strony do indeksu wyszukiwarki Google. Roboty wyszukiwarki Google powinny uwzględnić stronę w ciągu jednego dnia. Koncern z Mountain View pozwala na maksymalnie 50 zgłoszeń stron w ciągu tygodnia.
Ocena 2.48/5 (49.66%) (348 głosów)
 • Śledzik
TAGI: webmaster   google   centrum   narzedzia  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.