Menu
- Aktualności
- Mój startup Nowy odcinek
- Blogi ekspertów
- Projektowanie WWW
- Planowanie
- Hosting i domeny
- Organizacja i nawigacja
- Webdesign i grafika
- Warsztat - programy
- Tutoriale Photoshop
- Programowanie i tworzenie
- XHTML, HTML i CSS
- JavaScript, DOM i AJAX
- jQuery
- PHP i SQL
- Flash i ActionScript
- Dostępność i WAI
- Promowanie stron
- Pozycjonowanie
- Reklama i marketing
- Monitoring i statystyki
- Publicystyka
- Artykuły ogólne
- Społeczności
- Praca i zarabianie
- Wywiady
- Standardy sieciowe
- Zasoby
- Kursy
- Recenzje książek
- Linki
Dla webmastera
Skype z pełniejszymi wykorzystaniem kodeka VP8
Pawel Cebula, 04-08-2011 | Źródło: Google
Na temat komunikatora Skype najwięcej w ostatnim czasie mówiło się w kontekście przejęcia przez Microsoft. Tym razem pojawiły się kolejne interesujące wiadomości związane z tą aplikacją - dotyczą one pełniejszego wykorzystania kodeka VP8.
Skype niezmiennie pozostaje jednÄ… z najczęściej wybieranych aplikacji, które pozwalajÄ… na przeprowadzanie rozmów wideo, audio i czatów z wieloma osobami. Jednym z najwiÄ™kszych atutów tego komunikatora jest jakość połączeÅ„ wideo, która sprawia, że konkurencja w wiÄ™kszoÅ›ci wypadków wypada znacznie sÅ‚abiej.
John Luther, peÅ‚niÄ…cy funkcjÄ™ Product Managera w Google, poinformowaÅ‚, że Skype zdecydowaÅ‚ siÄ™ na wykorzystanie VP8 jako domyÅ›lny kodek, który bÄ™dzie wykorzystywany w trakcie wszystkich rozmów wideo. MożliwoÅ›ci tego kodeka bÄ™dÄ… mogli przetestować użytkownicy Skype'a 5.5 przeznaczonego dla Windows.
VP8 w komunikatorze Skype nie jest nowoÅ›ciÄ… - od 2010 roku jest wykorzystywany w przypadku grupowych połączeÅ„ wideo. Użytkownicy znacznie częściej korzystajÄ… z możliwoÅ›ci rozmów wideo z drugÄ… osobÄ… niż z wieloma innymi użytkownikami Skype'a - dla Google oznacza to znacznie wiÄ™ksze wykorzystanie potencjaÅ‚u VP8.
Ocena 1.48/5 (29.66%) (29 głosów)
- Åšledzik
Komentarze:
Dodaj komentarz:
Najlepiej oceniane newsy
- Facebook bez limitu wieku? (5.00)
- Stadiony na Euro 2012 w Google Street View (4.50)
- Chrome czÄ???ciej u??ywany ni?? IE? (4.00)
- Samoobs??uga w Onet.pl (3.71)
- Mobilking: witryna nowego operatora kom??rkowego (3.61)
- Google+ coraz popularniejszy w Polsce (3.60)
- Mapy Google z wyszukiwaniem g??osowym (3.59)
- Ilu u??ytkownik??w miesiÄ?cznie korzysta z T??umacza Google? (3.58)
- Rekordowa zbi??rka funduszy Wikimedii (3.57)
- iGol.pl wyda?? p??atny miesiÄ?cznik na iOS (3.56)

