Skype z pełniejszymi wykorzystaniem kodeka VP8

Pawel Cebula, 04-08-2011 | Źródło: Google

Na temat komunikatora Skype najwięcej w ostatnim czasie mówiło się w kontekście przejęcia przez Microsoft. Tym razem pojawiły się kolejne interesujące wiadomości związane z tą aplikacją - dotyczą one pełniejszego wykorzystania kodeka VP8.

Skype niezmiennie pozostaje jedną z najczęściej wybieranych aplikacji, które pozwalają na przeprowadzanie rozmów wideo, audio i czatów z wieloma osobami. Jednym z największych atutów tego komunikatora jest jakość połączeń wideo, która sprawia, że konkurencja w większości wypadków wypada znacznie słabiej.
 
John Luther, pełniący funkcję Product Managera w Google, poinformował, że Skype zdecydował się na wykorzystanie VP8 jako domyślny kodek, który będzie wykorzystywany w trakcie wszystkich rozmów wideo. Możliwości tego kodeka będą mogli przetestować użytkownicy Skype'a 5.5 przeznaczonego dla Windows.
 
VP8 w komunikatorze Skype nie jest nowością - od 2010 roku jest wykorzystywany w przypadku grupowych połączeń wideo. Użytkownicy znacznie częściej korzystają z możliwości rozmów wideo z drugą osobą niż z wieloma innymi użytkownikami Skype'a - dla Google oznacza to znacznie większe wykorzystanie potencjału VP8.
Ocena 2.62/5 (52.43%) (267 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wideo   vp8   kodeki   google   skype  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.