Chrome wyprzedził Firefoksa w Wielkiej Brytanii

Pawel Cebula, 01-08-2011 | Źródło: TNW

Początkowo po premierze Chrome niewiele osób było przekonanych o tym, czy przeglądarce Google uda się zdobyć udziały na rynku na poziomie Safari, czy Opery. Okazało się, że działania koncernu z Mountain View przynoszą konkretne efekty.

Google ze swoją przeglądarką Chrome ma dość duże ambicje. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy największych konkurentem tej aplikacji będzie Firefox. Przeglądarka Mozilli nie zyskuje tak dynamicznie na popularności, jak Chrome i tak naprawdę niewiele wskazuje na to, że coś miałoby się zmienić.

Sporym zaskoczeniem okazało się to, że Chrome w Wielkiej Brytanii ma udziały na poziomie 22.12 proc., podczas gdy Firefox może się pochwalić zaledwie 21.65 proc. Nadal mimo upływu lat, najpopularniejszą przeglądarką pozostaje Internet Explorer, którym ma 45.51 proc. udziału na rynku przeglądarek internetowych.

Coraz częściej pojawia się pytanie, kiedy Chrome wyprzedzi Firefoksa globalnie. Jeżeli wszystkie przeglądarki utrzymają swój aktualny trend, to Firefox zamieni się miejscem w połowie przyszłego roku. Do końca 2012 roku Chrome stałby się wtedy najpopularniejszą przeglądarką internetową, osiągając coś, czego Firefoksowi się nie udało.

Ocena 2.44/5 (48.83%) (290 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mozilla   chrome   google   firefox  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.