Google wprowadziło dwuetapową weryfikację

Pawel Cebula, 29-07-2011 | Źródło: Google

Koncern z Mountain View od kilku miesięcy testował dwuetapową weryfikację przy okazji logowania się do serwisów Google. Nowa funkcja została wprowadzona w ponad 150 krajach na całym świecie.

Idea dwuetapowej weryfikacji jest bardzo prosta - użytkownik chcąc zalogować się do swojego konta musi nie tylko znać hasło, ale również specjalny kod, który jest generowany w momencie próby zalogowania się do konta. W efekcie znacząca ma się poprawić bezpieczeństwu danych użytkowników, ograniczając nieautoryzowany dostęp.

W trakcie konfiguracji nowej funkcji użytkownik ma możliwość określenia sposobu w jaki będzie otrzymywał kod weryfikacyjny. Do dyspozycji użytkownika są trzy metody - wiadomości SMS, połączenie głosowe lub dedykowana aplikacja dla smartfona (Android, iPhone, BlackBerry). Po aktywowaniu dwuetapowej weryfikacji użytkownik podczas logowania zostanie standardowo poproszony o swoje hasło i kod weryfikacyjny, do którego dostęp otrzyma zgodnie z wybraną metodą.

Wprowadzenie tego rodzaju zabezpieczeń jest z całą pewnością dobrym pomysłem - szczególnie w przypadku osób, które przetrzymują na swojej poczcie dość istotne dane. Nie bez znaczenia jest również to, że jest kilka różnych form weryfikacji logowania - włącznie z dedykowanymi aplikacjami.

Ocena 2.48/5 (49.66%) (267 głosów)
 • Śledzik
TAGI: logowanie   google   autoryzacja   konto  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.