Dlaczego z Google+ masowo znikają profile?

Pawel Cebula, 26-07-2011 | Źródło: Google

Kilka ostatnich dni przyniosło spore zamieszanie w Google+. Wszystko za sprawą znikających profili. Poza kontami firm zniknęły również profile, które nie zawierały imienia i nazwiska. Skąd taka decyzja?

Za taką a nie inną decyzją ze strony Google stoi kilka powodów. Przede wszystkim, obecna wersja Google+ jest dostępna wyłącznie dla użytkowników prywatnych - za kilka miesięcy ma się pojawić również możliwość rejestracji profili przez firmy i organizacje. W przypadku, gdy takie podmioty zdecydują się na stworzenie swojego konta teraz mogą być niemal pewne, że wkrótce znikną z tego serwisu.

Największe oburzenie wzbudziło jednak to, że koncern Google usunął również profile osób, które nie miały uzupełnionych danych pod postacią imienia i nazwiska. Oczywiście nie nie mogło zabraknąć komentarzy, że jest to związane z chęcią łatwiejszego kontrolowania użytkowników korzystających z serwisu.

Prawda jest jednak taka, że usunięcie profili osób, które np. posługiwały się wyłącznie swoimi pseudonimami miało miejsce z prostego powodu - koncern z Mountain View nie zawsze był w stanie rozróżnić, czy dane konto należy do osoby prywatnej, czy do jakiejś firmy lub serwisu internetowego.

Część obserwatorów jest jednak zdania, że dość surowe podejście do tej kwestii dobrze wróży Google - w ten sposób zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania się spamu i fałszywych profili, jak w przypadku innych popularnych serwisów - z Facebookiem na czele.

Ocena 2.54/5 (50.78%) (219 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   spolecznosci   plus  

Komentarze:

  • Dlaczego?
    Dodał: fandroid data: 2011-07-26
    Bo Google mówiło o tym już od dawna, że będzie usuwać konta bez wypełnionych danych.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.