Zapowiedź Startup Week 2011

Dawid Kulbaka, 25-07-2011 | Źródło: DI.com.pl

5 dni konsultacji, warsztatów, dostępu do setki inwestorów i tysiąca przedsiębiorców z całej Europy. Europejski Festiwal Startupów odbędzie się na początku października w Wiedniu.

Startup Week 2011 to ogólnoeuropejski festiwal dedykowany startupom internetowym, na którym będzie można spotkać około 100 inwestorów, posłuchać wypowiedzi blisko 70 prelegentów i uczestników paneli dyskusyjnych.
 
Organizatorzy planują, że wydarzenie to odwiedzi około 1000 gości z całej Europy, w większości młodych, przedsiębiorczych, innowacyjnych przedsiębiorców. Festiwal Startup Week 2011 odbędzie się w dniach 3-7 października w Wiedniu.
 
Celem imprezy jest zgromadzenie przedsiębiorców ze Środkowo-Wschodniej Europy, by mogli zaprezentować swoje pomysły na internetowy biznes, poznać realną wartość swoich projektów, wymienić się doświadczeniami, nawiązać kontakty, pozyskać inwestora oraz w krótkim czasie zdobyć ogromny know-how.
 
Podczas festiwalu odbędzie się także konkurs Startup Challenge, do którego organizatorzy zapraszają młode firmy lub projekty z regionu Środkowo-Wschodniej Europy, w tym z Polski. Najlepszy startup zostanie zaprezentowany na łamach TechCrunch, jednym z najpopularniejszych na świecie, prestiżowych serwisów zajmujących się tematyką nowych technologii i biznesów z nimi powiązanych, a także w szeregu europejskich mediów i firmowych serwisów współpracujących z organizatorami Festiwalu.
 
Startupy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie Startup Challenge tylko do północy 10 sierpnia br.
Zgłoszenie na Startup Challenge jest bezpłatne. Można tego dokonać poprzez formularz "Apply to the Challenge" na stronie www.startupweek2011.com/challenge.  Każdy z 50 wybranych startupów otrzyma od organizatorów po 2 darmowe bilety wejściowe, upoważniające do uczestnictwa w całej imprezie oraz zaprezentowania projektu podczas konkursu. 
 
Ocena 2.47/5 (49.46%) (239 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.