Koniec z paskiem narzędzi Google dla Firefoksa

Pawel Cebula, 22-07-2011 | Źródło: Google

Wygląda na to, że ostatnie tygodnie przynoszą bardzo dużo zmian w Google, które polegają nie tylko na uruchamianiu kolejnych usług, ale zamykaniu istniejących. Tak też się stanie w przypadku Google Toolbar dla przeglądarki Firefox.

Pasek narzędzi Google był aplikacją, która swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Główną ideą tego elementu było ułatwienie użytkownikom dostępu do różnych usług i aplikacji oferowanych przez koncern z Mountain View. Najwyraźniej zapadła decyzja, że dalszy rozwój paska narzędzi Google nie ma większego sensu.
 
Wiele osób jest jednak innego zdania - Google po prostu nie chce wspierać rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy funkcjonalności innych przeglądarek niż Chrome. Dość oczywiste jest to, że największym rywalem przeglądarki Google jest właśnie Firefox, który traci użytkowników właśnie na rzecz aplikacji rozwijanej przez wyszukiwarkowego giganta.
 
Znaczenie paska narzędzi Google było dość duże, gdy liczba rozszerzeń i dodatków tworzonych z myślą o przeglądarce Firefox nie była tak duża jak dzisiaj. W tej chwili z łatwością można znaleźć wiele elementów, które skutecznie zastąpią Google Toolbar.
Ocena 2.43/5 (48.63%) (271 głosów)
 • Śledzik
TAGI: paski   google   toolbar   narzedzia  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.