Google planuje kolejne zmiany w wyszukiwarce

Pawel Cebula, 18-07-2011 | Źródło: TNW

Bezpośrednio po premierze serwisu społecznościowego Google+, koncern z Mountain View przygotował redesign większości swoich serwisów i usług - z wyszukiwarką włącznie. Okazuje się, że to nie koniec zmian.

W ciągu ostatnich kilku tygodni uruchomiona została całkowicie nowa wersja strony wyszukiwarki Google - zmiany obejmowały praktycznie wszystkie elementy. W ten sposób koncern Google potwierdził, jak ważna jest unifikacja i spójność wyglądu. Ostatnie zmiany były jednak związane przede wszystkim z wyglądem.
 
Najwyraźniej przyszedł czas na kolejne zmiany związane z interfejsem wyszukiwarki Google. Jedną z nowości będzie tzw. nieskończone przewijanie. Sposób działania tej funkcji jest bardzo prosty - górne i lewe menu nie zmienia swojej pozycji przy przewijaniu strony - przesuwają się wyłącznie wyniki wyszukiwania.
 

 
Jak widać na powyższym nagraniu wideo, zmieniono również sposób prezentacji podglądu - dotychczas był on wyświetlany w formie oddzielnego okienka, które pojawiało się po kliknięciu opisu konkretnego wyniku wyszukiwania. W nowej wersji podgląd będzie wyświetlany po prawej stronie w ramach specjalnego obszaru.
 
Dynamika i częstotliwość wprowadzania zmian w wyglądzie i sposobie funkcjonowania wyszukiwarki Google jest bardzo duża. Koncern z Mountain View przyzwyczaił nas do tego, że modyfikacje zazwyczaj mają charakter kosmetyczny i są wdrażane bardzo sporadycznie.
Ocena 2.41/5 (48.18%) (369 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.