Hotmail z lepszymi zabezpieczeniami

Pawel Cebula, 15-07-2011 | Źródło: Microsoft

Hotmail niezmiennie od lat pozostaje jedną z najchętniej wybieranych usług pocztowych. Microsoft nie zamierza odpuścić na tym polu i stale udoskonala swój webmail. Ostatnie modyfikacje związane są z poprawą bezpieczeństwa.

Pierwszą nowością, która pojawiła się w ostatnim czasie w Hotmailu jest możliwość zgłaszania przez użytkowników, że skrzynka ich znajomych mogła zostać przejęta przez inną osobę. Zgłoszenie takie może nastąpić w sytuacji, gdy otrzymamy od znajomego podejrzane i nietypowe wiadomości jak np. oferty sprzedaży farmaceutyków.
 
W momencie, gdy Microsoft otrzyma takie zgłoszenie, informacja taka zostanie przekazana bezpośrednio do firmy, która zajmuje się świadczeniem usług pocztowych - dotyczy to praktycznie wszystkich firm bez względu na to, w jakim kraju prowadzi swoją działalność. Najwięcej tego typu komunikatów najprawdopodobniej będzie trafiało do Google i Yahoo.
 
Kolejną nowością, która zagości w Hotmailu jest uniemożliwienie użytkownikom wykorzystywania najpopularniejszych i najbardziej znanych haseł takich jak: "password", "12345" i innych tego typu. Hotmail będzie wymuszał na użytkownikach ustalenie naprawdę bezpiecznego hasła, które znacząco poprawi zabezpieczenie konta.
Ocena 2.35/5 (47%) (203 głosów)
 • Śledzik
TAGI: webmail   poczta   hotmail  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.