Mapy Google już z informacjami o korkach w Polsce!

Pawel Cebula, 14-07-2011 | Źródło: Google

Jedną z wielu opcji, jakie są dostępne w Mapach Google są informacje o aktualnym ruchu na poszczególnych korkach. Użytkownicy w Polsce dotychczas nie mieli dostępu do tej funkcji, jednak sytuacja się zmieniła.

Dotychczas osoby, które chciały sprawdzić, jak wygląda sytuacja na poszczególnych drogach w Polsce musiały korzystać z innych serwisów. Jedną z najlepszych usług tego typu w Polsce jest Targeo - informacje o korkach są bardzo dokładne i uwzględniają nie tylko główne drogi, ale także ulice w mniejszych miastach.
 
Dość oczywiste było to, że koncern z Mountain View z czasem będzie chciał udostępnić informację o korkach również w przypadku pozostałych krajów, które dotychczas takiej opcji nie miały. Polska wraz z dwunastoma innymi państwami otrzymała dostęp do nowej warstwy, która nosi nazwę "korki".
 
Dane dotyczące przejezdności dróg dostępne są zarówno w przypadku korzystania z Map Google za pośrednictwem przeglądarki internetowej, jak i aplikacji dedykowanych dla urządzeń mobilnych. Poza Polską dostęp otrzymała również Austria, Belgia, Czechy, Dania, Niemcy, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Holandia, Słowacja, Hiszpania i Szwajcaria.
Ocena 2.61/5 (52.28%) (492 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   informacje   drogi   google   traffic   korki  

Komentarze:

 • Google Maps i korki
  Dodał: Dawid Kulbaka data: 2011-07-16
  Działa całkiem dobrze :)
 • Ale bez rewelaci
  Dodał: Gość data: 2011-07-19
  Chyba usługa musi jeszcze trochę gonić takie strony jak korkowo.pl - google na pewno wygląda lepiej od strony graficznej, ale dane... (a o to przecież chodzi jeżeli chcemy omijać korki) ... google na dziś nie pomoże mi ominąć korków.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.