Trzy polskie zespoły na podium Imagine Cup 2011!

, 14-07-2011 | Źródło: MS

Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce aż w 3 konkurencjach Imagine Cup 2011, co w klasyfikacji medalowej pozycjonuje Polskę na jednym z pierwszych miejsc na świecie!

I miejsce dla Cellardoor w kategorii Game Design – Web, II miejsce dla Błażeja Matuszyka w IT Challenge i III miejsce dla teamu DemosceneSpirit startującego w konkurencji Interoperability.  Wczoraj w nowojorskim David H. Koch Theater w Lincoln Center, podczas uroczystości ogłoszenia zwycięzców największego konkursu technologicznego na świecie, polscy studenci aż trzy razy usłyszeli gromkie brawa. Wszystkie trzy drużyny pochodzą z Poznania.
 
Pierwsze miejsce zajął zespół młodych twórców gier – Cellardoor z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który przygotował interaktywną powieść "The Book of Elm". Projekt, startujący w kategorii Game Design – Web (Projektowanie Gier) ma postać wirtualnej książki-gry i jest nie tylko doskonałym popisem umiejętności oraz wiedzy z zakresu nowych technologii, ale również przedsięwzięciem edukacyjnym.
Spotkał się z uznaniem jurorów, zapewniając Cellardoor pierwsze miejsce, przed drużynami ze Słowacji i Filipin.
 
To jednak nie koniec sukcesów Polaków. W kategorii indywidualnej, IT Challenge (Technologie informatyczne), druga nagroda przypadła Błażejowi Matuszykowi z Politechniki Poznańskiej. Tu finał nie polegał na prezentacji projektu – był testem praktycznych umiejętności w zakresie wdrażania oraz konfigurowania oprogramowania. Obok Błażeja na podium stanęli reprezentanci Francji (I miejsce) oraz Singapuru (III miejsce).
 
Trzecie miejsce w kategorii Interoperability (Interoperacyjność) zdobył zespół DemosceneSpirit za projekt Trident – system ostrzegania przed powodziami służący również pomaganiu w rozwiązywaniu powodowanych przez nie problemów. Od zespołu lepsi byli tylko przedstawiciele Brazylii i Grecji.
  
Nagrody w konkursie są bardzo atrakcyjne. Za 1. miejsce laureci otrzymali 8 000, za 2. miejsce 4 000, a za 3. miejsce 3 000 dolarów amerykańskich. Jednak nagrody finansowe to nie jedyne korzyści ze zwycięstwa. Udział w finałach największych na świecie rozgrywek technologicznych będzie istotnym etapem na drodze kariery młodych naukowców.
 
Podczas ceremonii rozdania nagród Microsoft ujawnił plany uruchomienia trzyletniego programu dotacji dla studentów uczestniczących w Imagine Cup, który pomoże w realizacji ich wizji rozwiązywania najdotkliwszych problemów globalnych. Firma zainwestuje 3 miliony dolarów zarówno w stypendia, jak i oprogramowanie, szkolenia oraz konsultacje dla wybranych zespołów.
 
Pełna lista laureatów Imagine Cup 2011 znajduje się pod adresem:
 
Zdjęcia z uroczystej gali wręczenia nagród znajdą Państwo na stronie:
Ocena 2.41/5 (48.2%) (205 głosów)
 • Śledzik
TAGI: microsoft   konkursy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.