Bing aktualizuje swoje Mapy

Pawel Cebula, 14-07-2011 | Źródło: TNW

Większość użytkowników uważa, że Bing nie ma szansy na globalny sukces z jednego prostego powodu - wyszukiwarka ta oferuje mniej celne wyniki niż największy konkurent. Jedną z usług dostępnych w ramach Bing są mapy - te z kolei uznawane są za godnego rywala dla Map Google.

W trakcie pierwszego kontaktu z Mapami Bing wiele osób zwraca uwagę na to, jak szybko działa ta usługa w porównaniu do tej oferowanej przez koncern z Mountain View. Podobnie pozytywne opinie padały odnośnie jakości zdjęć satelitarnych i dokładności map - pod tym względem oferta Google jest bardzo zbliżona.
 
Najwięcej pozytywnych opinii odnośnie Map stworzonych przez Microsoft pojawia się przy okazji korzystania z tej usługi na urządzeniach mobilnych. Przede wszystkim są one znacznie lepiej zoptymalizowane, dzięki czemu czytelność stoi na wyższym poziomie niż u Google - podobnie sytuacja wygląda z nawigowaniem.
 
Koncern z Redmond przygotował kolejną aktualizację, która jest krokiem w kierunku ułatwienia korzystania z tej usługi. W efekcie przy tym samym zbliżeniu widoku mapy możliwe jest odczytanie nazw praktycznie wszystkich ulic jakie są wyświetlane - wcześniejsza wersja uwzględniała tylko te największe.
Ocena 2.58/5 (51.63%) (466 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   google   bing   wyszukiwarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.