Firefox 6 już w kanale "beta"

Pawel Cebula, 11-07-2011 | Źródło: h-online

Jak wiadomo Mozilla zdecydowała się na przyspieszenie swojego cyklu wydawniczego. W efekcie użytkownik końcowy będzie otrzymywał znacznie częstsze aktualizacje Firefoksa. Kolejna odsłona kultowej przeglądarki właśnie trafiła do kanału "beta".

Prace nad Firefoksem 6 trwają już od pewnego czasu. Użytkownicy, którzy niedawno dokonali aktualizacji swojej przeglądarki do wersji 5.0 powoli powinni przygotowywać się do kolejnej aktualizacji. Kiedy to nastąpi? Jeżeli nie pojawią się większe problemy, to najprawdopodobniej stanie się to już 16 sierpnia, a więc za niewiele ponad miesiąc.
 
Jedną z najpoważniejszych nowości w Firefoksie 6 będzie funkcja pozwalająca na zarządzanie dostępem różnych stron internetowych do danych pod postacią aktualnej lokalizacji użytkownika, haseł i plików cookie wytworzonych w trakcie przeglądania serwisów internetowych. Naturalnie nie mogło zabraknąć zmian związanych z obsługą HTML5 i innymi standardami sieciowymi.
 
Kolejna wersja przeglądarki - Firefox 7 - trafił do kanału Aurora. W przypadku tego wydania największą zmianą odczuwalną przez użytkownika będzie zmniejszenie zapotrzebowania na pamięć RAM w trakcie działania aplikacji. Z ostatnich doniesień Mozilli wynika, że różnica będzie bardzo wyraźna w porównaniu do wcześniejszych wersji.
Ocena 2.29/5 (45.77%) (298 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.