YouTube testuje nowy design

Pawel Cebula, 08-07-2011 | Źródło: Google

Ostatnie dni przynoszą redesign niemal wszystkich usług i serwisów oferowanych przez Google. Wśród stron, które zostały, lub zostaną, zmienione nie mogło zabraknąć YouTube'a. Eksperymentalny redesign serwisu nosi nazwę "Cosmic Panda".

Każdy użytkownik serwisu YouTube może aktywować nowy wygląd, przyłączając się do testów. Wystarczy wejść na specjalną stronę i kliknąć przycisk "Try it out!". W każdej chwili możliwy jest powrót do starszej wersji designu - Google po zakończeniu testów ustawi nowy wygląd jako domyślny dla wszystkich.
 
Zmiany zdecydowanie można zaliczyć do korzystnych - interfejs wygląda dużo bardziej estetycznie i nowocześniej niż dotychczas, wpisując się idealnie w kolorystykę pozostałych usług Google. O ile w przypadku strony głównej można mówić o kosmetycznych modyfikacjach, to na stronach z odtwarzaczem zmian jest już dużo więcej.
 
Sam odtwarzacz zmienił kolor - dominują czerń i szarość. Obszar wokół odtwarzacza utrzymany jest w ciemnych barwach, co ma ułatwić skupienie się na oglądanym materiale wideo. Zmiany dotknęły również listy proponowanych plików wideo, które są wyświetlane na wysokości komentarzy.
 
Ogólne wrażenie co do wprowadzonego redesignu są bardzo pozytywne - YouTube wygląda znacznie profesjonalniej i przyjemniej dla oka, co ma niemałe znaczenie w przypadku tak popularnego serwisu z plikami wideo.
Ocena 2.39/5 (47.76%) (433 głosów)
 • Śledzik
TAGI: youtube   design   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.