Google usunęło 11 milionów domen .co.cc

Pawel Cebula, 07-07-2011 | Źródło: SEL

W przypadku firmy, z usług której korzysta kilkaset milionów użytkowników trzeba się liczyć z możliwością krytyki i niezadowolenia. Ostatnia decyzja Google wzbudziła bardzo duże kontrowersje.

Google od pewnego czasu prowadzi wyjątkowo zintensyfikowaną walkę z wszelkiego rodzaju zjawiskami, które można określić mianem spamu. Jak wiadomo, Google wprowadził liczne zmiany w algorytmie wyszukiwarki, które w efekcie mają przyczynić się do zminimalizowania zjawiska, w przypadku którego strony kopiujące treść z innych znajdują się na wyższych pozycjach niż te z oryginalną treścią.
 
Ostatnią decyzją było usunięcie z indeksu wyszukiwarki wszystkich stron w domenie .co.cc. W efekcie zniknęło ponad 11 milionów stron. Google uważa, że przeważająca większość witryn wykorzystujących tę domenę zajmowała się przede wszystkim rozprowadzania spamu i innymi działaniami jak np. phishingiem.
 
Oczywiście pośród małowartościowych witryn znajdowały się również prywatne strony, które nie służyły ani do spamowania wyszukiwarki Google, ani pozyskiwania prywatnych danych użytkowników zwabionych różnymi technikami. Przedstawiciele Google mówią wprost - była to największa akcja tego typu w historii Google.
Ocena 2.51/5 (50.24%) (330 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   index   wyszukiwarki   domeny  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-07-07
    Większość zawsze jest przeważająca.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.