Wordpress 3.2 gotowy do pobrania!

Pawel Cebula, 05-07-2011 | Źródło: Wordpress

Prace nad Wordpressem 3.2 trwały nieco ponad 4 miesiące. Jest to kolejne wydanie, które wprowadza szereg usprawnień usprawniających prowadzenie serwisu opartego o ten skrypt blogowy.

Programiści pracujący nad Wordpressem 3.2 jako jeden z najważniejszych celów postawili sobie przyspieszenie działania skryptu. W efekcie osoby, które dokonały aktualizacji do najnowszej wersji powinny zauważyć, że strona ładuje się szybciej, generując mniejsze obciążenie dla serwera.
 
Modyfikacje dotknęły również strony wizualnej. Przede wszystkim został przeprojektowany panel administratora - kwestia atrakcyjności jest mocno dyskusyjna. Osoby, którym nie podobają się zmiany zawsze mogą skorzystać ze specjalnych wtyczek gruntownie zmieniających wygląd panelu. Pojawił się również nowy domyślny motyw - "Twenty eleven".
 
Autorzy z całą pewnością docenią tryb widoku, który pozwala na pisanie w trybie ograniczającym ilość dystraktorów utrudniających skoncentrowanie się na tworzonym tekście. Użytkownik aktywując ten tryb widzi wyłącznie podstawowe opcje związane z edycją tekstu - większość ekranu to po prostu obszar do wprowadzania tekstu.
 
Wordpress 3.2 jest wydaniem, które zakończyło wsparcie dla przeglądarki Internet Explorer 6 - osoby korzystające z tej archaicznej wersji przeglądarki będą zmuszone do wyboru innej. Przed dokonaniem aktualizacji Wordpressa właściciel strony powinien sprawdzić, czy na jego serwerze znajduje się PHP w wersji 5.2.4 i MySQL 5.
Ocena 2.49/5 (49.84%) (313 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wordpress   ie6   php   mysql   cms  

Komentarze:

  • Po aktualizacji nie działa
    Dodał: ikks data: 2011-07-07
    A mi po aktualizacji do WP 3.2 nie działa strona. Zawiesza się na aktualizacji bazy i nic nie da się zrobić. Myślałem, że może któraś wtyczka psuje, ale wyłączyłem wszystkie i nadal to samo. Używam serwera na Debianie oraz Lighttpd. Wersje PHP oraz MySQL są wyższe od zalecanych, więc powinno być ok, a coś jest nie tak.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.