Wordpress 3.1 pobrany ponad 15 mln razy

Pawel Cebula, 05-07-2011 | Źródło: TechCrunch

Wordpress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który umożliwia nie tylko stworzenie bloga, ale i bardziej rozbudowanego serwisu internetowego. Ostatnia stabilna wersja Wordpressa pobrana została już ponad 15 milionów razy.

Wpływ na popularność Wordpressa ma bardzo wiele czynników. Użytkownicy najczęściej decydują się właśnie na ten system dlatego, że jest darmowy i otwarty. Instalacja, konfiguracja, jak i późniejsze użytkowanie jest bardzo proste i poradzi sobie z nim praktycznie każdy, nawet osoba, która przez długi czas korzystała z gotowych platform blogowych. Dostępność wielu wtyczek, czy motywów również jest nie bez znaczenia.
 
Wordpress 3.1 został wydany 23 lutego 2011 roku - od momentu premiery minęły więc niecałe 5 miesięcy. Przez ten czas Wordpress został pobrany ponad 15 milionów razy. Co ciekawe, twórcy Joomli ostatnio pochwalili się, że ich CMS został pobrany 23 miliony razy - różnica polega na tym, że w przypadku Joomli mówimy o całkowitej liczbie pobrań.
 
Ocena 2.51/5 (50.25%) (277 głosów)
 • Śledzik
TAGI: cms   blog   wordpress  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.