IE10 dostępny w wersji Platform Preview 2

Pawel Cebula, 01-07-2011 | Źródło: Microsoft

Niewiele ponad trzy miesiące temu miała miejsce premiera Internet Explorera 9, który cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Tymczasem pojawiła się już druga wersja rozwojowa IE10.

Przeglądarka Microsoftu stale traci udziały na rzecz konkurencji (głównie Chrome), która intensyfikuje swoje działania, wprowadzając częstsze aktualizacje. Wygląda jednak na to, że firma z Redmond chce jeszcze powalczyć o użytkowników, odwracając spadkowy trend. Czy Internet Explorer 10 pomoże w tym?
 

 
Platform Preview 2 jest bardzo wczesnym wydaniem testowym, które jeszcze nie przesądza o finalnym kształcie przeglądarki IE10. Poza kolejnymi usprawnieniami, które mają w efekcie przyczynić się do poprawy szybkości i stabilności działania, nie zabraknie również nowości, które z różnych powodów nie trafiły do IE9.
 
Lista nowości IE10 uwzględnia na tę chwilę rozszerzoną obsługę elementów CSS3, a także obsługę metody "Drag and Drop" w języku HTML5. Ten ostatni standard ma być obsługiwany jeszcze sprawniej i efektywniej, zmniejszając jednocześnie obciążenie komputera na którym będzie zainstalowany Interent Explorer 10.
Ocena 2.44/5 (48.75%) (265 głosów)
  • Śledzik
TAGI: microsoft   przegladarki   ie10   ie9  

Komentarze:

  • fGsSpvcTkemRHXylVH
    Dodał: Rodrigo data: 2012-10-18
    Michał, ale wrogości do kogo? Czy ci przebierańcy spod pokmnia to są owi konserwatywni liberałowie'? Chyba nie Czy chodzi ci o J. Korwin Mikke i jego otoczenie? Dla mnie to co on proponuje, jest niepoważne. Konsumpcja i społeczna obecność substancji psychoaktywnych nie jest sprawą błahą wymaga czegoś więcej niż stwierdzenia jestem za legalizacją. I to stwierdzenia całkowitego ignoranta w sprawach problematyki polityki narkotykowej, jakim bez wątpienia jest JKM. A. Olechowski? Ten z kolei jest przeciwko karaniu za posiadanie. I bardzo dobrze. Wątpię jednak, aby chciał wyjść poza to.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.