Rewolucja w Google: nowy wygląd wyszukiwarki!

Pawel Cebula, 30-06-2011 | Źródło: własne

Koncern z Mountain View raczej rzadko modyfikuje wygląd swojej najważniejszej usługi. Najczęściej zmiany mają charakter kosmetyczny i dotyczą tylko niektórych elementów. Tym razem Google zmieniło niemal cały interfejs.

Na temat planowanych zmian w wyglądzie interfejsu wyszukiwarki Google mówiło się od dłuższego czasu. Pojawiały się nawet wycieki, które mogły pomóc w zorientowaniu się, jaki kierunek obierze wyszukiwarkowy gigant. Zmiany w przypadku Polski rozpoczęły się już kilkadziesiąt godzin temu - w tej chwili niemal wszyscy użytkownicy widzą pełny efekt.

 


Wszystko rozpoczęło się od zmiany górnego paska narzędzi, który niespodziewanie zmienił kolor na czarny. Dotychczas Google bardzo niechętnie decydowało się na stosowanie tak wyraźnych i rzucających się w oczy kolorów - interfejs nie jest już tak lekki, jak to miało miejsce dotychczas. Jednak to dopiero początek.

Zmieniono również obszar znajdujący się bezpośrednio pod logo. Odnośniki prowadzące do zaawansowanych ustawień przeglądarki zostały przeniesione do górnego paska narzędzi. Informacje dla reklamodawców, o prywatności, czy rozwiązaniach dla firm zostały przeniesione na sam dół.

Najwyraźniejsze zmiany są widoczne na stronie z wynikami wyszukiwania. Przycisk wyszukiwania zmieniony został na charakterystyczną grafikę. Menu znajdujące się po lewej stronie również uzyskało nowe grafiki i jest znacznie bardziej przejrzyste i czytelne. Adres strony wraz z przyciskiem "kopia" znajduje się w tej chwili między tytułem strony, a jej opisem.

Ocena 2.62/5 (52.32%) (323 głosów)
 • Śledzik
TAGI: logo   google   wyszukiwarki   serp   doodle  

Komentarze:

 • Spam, spam, spam, lovely spam
  Dodał: Gość data: 2011-06-30
  Łoł, ale ściema. Gdy klikam na link Google na początku artykułu, to pojawia się strona internetowa Twoje Kłaki.
 • brzydkie
  Dodał: Gość data: 2011-06-30
  teraz ten interfejs jest paskudny
 • niezle
  Dodał: ead data: 2011-06-30
  mi sie podoba

 • Dodał: Dawid Kulbaka data: 2011-06-30
  Mi też się podoba, mimo częściowej krytyki krok w dobrym kierunku :)

  PS. A link oczywiście poprawiony do Google. Nie spam, a pomyłka ;)

 • Dodał: Gość data: 2011-07-04
  hała
 • takie-sobie!
  Dodał: klk data: 2011-07-07
  Gdyby nie zmienili tych niebiesko-białych kolorów, byłoby fajne...
 • Nowszy nowy wygląd
  Dodał: PM data: 2012-11-16
  A co powiecie na taki nowy wygląd? http://blog.performancemedia.pl/google/nowy-uklad-wyszukiwarki-google-ale-czy-wygodniejszy


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.