Swiffy skonwertuje pliki SWF do HTML5

Pawel Cebula, 30-06-2011 | Źródło: Twitter

W przypadku niektórych urządzeń problemem może być odtworzenie elementów, które działają w oparciu o technologię Flash. Google z myślą o webmasterach, udostępniło konwerter plików SWF do HTML5.

Teoretycznie większość komputerów, które są podłączone do Internetu posiada zainstalowany odtwarzacz elementów Flash. Problem pojawia się w przypadku użytkowników, którzy korzystają z urządzeń, które z różnych powodów nie są w stanie odtworzyć takich obiektów. Alternatywą jest wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w HTML5.

W związku z tym, Google przygotowało Swiffy. Dzięki temu narzędziu możliwe jest bardzo proste skonwertowanie plików Flash do HTML5, dzięki czemu możliwe będzie odtworzenie ich w przypadku większości nowoczesnych przeglądarek internetowych i urządzeń takich jak iPad, czy iPhone.

Po zakończeniu konwertowania, użytkownik przez 15 minut ma możliwość podglądu animacji np. na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie, jak wygląda efekt zmiany pliku SWF na kod HTML5.

Ocena 2.56/5 (51.28%) (282 głosów)
 • Śledzik
TAGI: html5   swf   konwerter   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.