Google Takeout pomoże w zrobieniu backupu

Pawel Cebula, 30-06-2011 | Źródło: Google System

Większość usług oferowanych przez Google funkcjonuje w chmurze - naturalnie rozwiązanie to ma zarówno dobre, jak i złe strony. Jednym z problemów, którego obawiają się użytkownicy usług Google jest utrata danych.

Odpowiedzią na obawy i potrzeby użytkowników jest Google Takeout. Usługa ta pozwala na bardzo proste zarchiwizowanie danych, jakie są wytwarzane w ramach popularnych usług Google, takich jak: Buzz, Kontakty, Picasa Web Albums, czy w informacje przechowywane w ramach profilu użytkownika.

Do skorzystania z usługi konieczne jest posiadanie konta Google. Użytkownik może wybrać, które z serwisów mają zostać uwzględnione w trakcie przygotowywania archiwum zawierającego kopię zapasową. Google Takeout działa bardzo sprawnie - backup wykonywany jest niemal natychmiast, uwzględniając wszystkie informacje.

Niestety, na liście serwisów nie znalazł się np. Gmail, który zawiera dużo więcej istotnych danych niż wspomniane serwisy. Być może koncern z Mountain View wkrótce zdecyduje się na udostępnienie możliwości stworzenia kopii zapasowej również Gmaila.

Ocena 2.56/5 (51.24%) (306 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   backup   gmil   kontakty  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.