100 mln użytkowników PayPal

Pawel Cebula, 29-06-2011 | Źródło: TechCrunch

PayPal jest jedną z najpopularniejszych usług, które pozwalają na bezproblemowe i szybkie dokonywanie płatności online. Z możliwości PayPala aktywnie korzysta już ponad 100 milionów użytkowników.

Minione dni przyniosły informację, zgodnie z którą wartość transakcji dokonywanych przy użyciu urządzeń mobilnych w 2011 roku najprawdopodobniej przekroczy poziom 3 miliardów dolarów. Bez wątpienia jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w tego typu usługach.

Właścicielem PayPala jest eBay i firma ta wprost przyznaje, że najpopularniejsza na świecie usługa płatnicza odpowiada za 39 procent całkowitego dochodu, jaki osiąga eBay. W ciągu pierwszego kwartału tego roku PayPal zarobił ponad 1 miliard dolarów, co stanowi 23 procentowy wzrost względem analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, PayPal może pochwalić się aż 100 milionami aktywnych użytkowników. Nie wiadomo jednak, co oznacza "aktywny użytkownik" - najprawdopodobniej jednak chodzi o osoby, które np. raz w ciągu miesiąca dokonują jakiejkolwiek transakcji.

Ocena 2.5/5 (49.91%) (212 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ebay   platnosci   internet   paypal  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.