Opera 11.50 "Swordfish" już gotowa!

Pawel Cebula, 28-06-2011 | Źródło: Opera Software

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Opera Software pracowała nad nowym wydaniem swojej przeglądarki. Wersja 11.50, nosząca nazwę "Swordfish", wreszcie jest dostępna do pobrania.

Opera Software zachęca do zaktualizowania przeglądarki, która w nowej wersji oferuje przeprojektowane i bardziej funkcjonalne "Szybkie Wybieranie". Dotychczas Speed Dial był przede wszystkim listą stron z ich miniaturowym podglądem. Od teraz możliwe jest również dodawanie specjalnych rozszerzeń, które dostarczą informacje np. o pogodzie, czy kursach walut - oczywiście w ramach strony szybkiego wybierania.


Modyfikacje wprowadzono również w interfejsie użytkownika, który zgodnie z założeniami miał być jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. Opinie są bardzo zróżnicowane - niektóre osoby uważają, że Opera zrobiła źle, zmieniając bardzo lekki i delikatny interfejs, który teraz sprawa wrażenie "ociężałego".

Opera 11.50 uwzględnia również kolejne nowe elementy HTML5, których przeglądarka ta dotychczas nie obejmowała. Nie mogło zabraknąć również poprawek, które przyczyniają się do poprawy szybkości renderowania stron internetowych.

Przy okazji nowego wydania, Opera Software chce pobić rekord liczby pobranych kopii swojej przeglądarki. Na stronie widoczny jest specjalny licznik, który na bieżąco informuje użytkowników o przybliżonej liczbie pobrań.

Ocena 2.44/5 (48.83%) (283 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wybieranie   szybkie   przegladarki   dial   html5   ui   opera   speed  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.