Wikipedia wprowadzi "Love Button"

Pawel Cebula, 27-06-2011 | Źródło: RWW

Liczba artykułów w Wikipedii, jak i ich jakość są bezpośrednim przełożeniem umiejętności i zaangażowania ze strony społeczności wolontariuszy. Największym wyzwaniem stojącym przed Jimmym Walesem jest stałe przyciąganie kolejnych autorów tworzących treści.

Jednym z ostatnich pomysłów, który ma się przyczynić do zachęcenia użytkowników do dalszego aktywnego współtworzenia zawartości Wikipedii jest "Love Button". Osoby korzystające z tej otwartej encyklopedii chcąc wyrazić swoją uznanie i aprobatę dla jakości publikowanych treści mogą przekazać podziękowanie.Podziękowanie będzie miało formę specjalnego odznaczenia lub zdjęcia (z kotem lub piwem) z dodatkową treścią, którą może stworzyć każdy użytkownik. Love Button oficjalnie ma być dostępny w ciągu najbliższych dni - na tę chwilę można z niego skorzystać w specjalnej testowej wersji serwisu.

Zdania odnośnie idei "Love Button" są bardzo mocno podzielone. Jedni uważają, że jest to zbyt infantylne - oponenci z kolei są zdania, że każda forma podziękowania i docenienia ich pracy jest bardzo ważnym i motywującym czynnikiem.

Ocena 2.39/5 (47.81%) (274 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.