WebRTC trafi do Chrome

Pawel Cebula, 24-06-2011 | Źródło: webrtc.org

Chrome należy do najbardziej dynamicznie rozwijanych przeglądarek internetowych. Dobrą wiadomością dla deweloperów może być to, że Google planuje wbudować do swojej aplikacji Framework WebRTC.

Przeglądarka Google systematycznie zyskuje wszystkie brakujące funkcje, stając się jednocześnie platformą, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród programistów. Wkrótce do aplikacji tej zostanie wbudowany specjalny framework WebRTC, który umożliwi tworzenie komunikatorów obsługujących rozmowy audio i wideo.

O tym, że Google kładzie największy nacisk na usługi funkcjonujące "w chmurze" nie trzeba przekonywać nikogo. Popularne aplikacje coraz częściej są wypierane przez usługi do których dostęp mamy niezależnie od miejsca - bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania w systemie operacyjnym.

Nie bez znaczenia jest również to, że w rozwoju WebRTC ma pomóc Mozilla a nawet Opera Software - w efekcie istnieje spore prawdopodobieństwo, że zainteresowanie ze strony programistów będzie naprawdę duże, a użytkownicy otrzymają do swojej dyspozycji funkcjonalne aplikacje pozwalające na komunikację audio-wideo.

Ocena 2.4/5 (48.07%) (181 głosów)
 • Śledzik
TAGI: audio   chrome   chat   wideo   webrtc  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.