Rozszerzenie Chrome, które pomoże w kontroli webaplikacji

Pawel Cebula, 23-06-2011 | Źródło: Google

Google przygotowało eksperymentalne rozszerzenie dedykowane dla przeglądarki Chrome, które ma pomóc programistom w testowaniu stron pod względem podatności na ataki przy użyciu malware'u.

Narzędzie to nosi nazwę DOM Snitch i jego zadaniem jest szybkie wykrywanie zagrożeń, jakie wynikają z konstrukcji i jakości kodu webaplikacji. Rozszerzenie pomoże w znalezieniu problemów, które pozwalają na przeprowadzenie ataków przy użyciu techniki XSS. DOM Snitch jest oczywiście darmowy.

Po zainstalowaniu rozszerzenia, deweloper ma możliwość wykonania eksportu specjalnego raportu, którym może podzielić się z innymi osobami zaangażowanymi w rozwój i tworzenie danej webaplikacji. Koncern z Mountain View dołożył wielu starań, aby obsługa tego narzędzia była możliwie jak najprostsza.

Google zastrzega, że DOM Snitch jest na razie w fazie eksperymentalnej, oznacza to, że mogą występować problemy w działaniu przy okazji testowania różnych webaplikacji.

Ocena 2.11/5 (42.14%) (309 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.