Kolejne włamanie na serwery Wordpressa

Pawel Cebula, 23-06-2011 | Źródło: Slashdot

Zła passa wydawców Wordpressa nadal trwa. W kwietniu mieliśmy do czynienia z atakiem na serwery Wordpress.com. Tym razem doszło do włamania na serwery Wordpress.org, w przypadku których zarejestrowano zmiany w niektórych elementach.

Osoby, które dopuściły się włamania dokonały szeregu zmian w plikach wtyczek. Pluginy, które zostały zmodyfikowane cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników - mowa tutaj m.in. o AddThis, W3 Total Cache, czy WPtouch, jednak to zaledwie część z nich. Nadal trwa weryfikacja, która pomoże w ustaleniu pełnej listy aktywności.

Włamywacze modyfikując wtyczki wprowadzili m.in backdoory, które w każdej chwili mogły zostać wykorzystane do uzyskania dostępu do danych lub przejęcie kontroli nad całym serwisem, który wykorzystywał "zainfekowane" wtyczki. Administratorzy Wordpressa zrestartowali hasła wszystkim użytkownikom swojej usługi.

Kolejne włamania na serwery Wordpressa przyczyniają się do podkopania zaufania do najpopularniejszego skryptu blogowego, z którego korzystają nie tylko blogerzy-amatorzy, ale również bardzo popularne serwisy.

Ocena 2.19/5 (43.82%) (429 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • puudbGORNFLLG
    Dodał: Anisia data: 2012-11-18
    Najlepsze życzenia urodzinowe.Drogi Wodniku. nigdy nie bizucj się sam, jest mnf3stwo ludzi, ktf3rzy z rozkoszą Ci przywalą. Swoją drogą, w wyznaniach typu: byłem bubkiem jest dość pychy na resztę życia Myślę, że najwłaściwsze jest milczenie.I nowe, piękne, pożyteczne plany i działania na przyszłość w co bardzo i najszczerzej wierzę, i czego właśnie się po Panu spodziewam.Jeszcze raz gorąco życzę wszystkiego najlepszego z powodu początku drugiej młodości.St.Pudlo


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.