Wyciekł interfejs Dokumentów Google offline

Pawel Cebula, 22-06-2011 | Źródło: GOS

Dokumenty Google są jedną z kilkunastu usług, których funkcjonowanie ma zostać zachowane również w przypadku, gdy użytkownik w danej chwili nie ma dostępu do Internetu. Jak Dokumenty będą funkcjonować w trybie offline?

Google dotknęła spora fala krytyki przy okazji premiery rynkowej Chromebooków. Wśród wad najczęściej wymieniano to, że urządzenia te nie pozwalają na dostęp do Gmaila, czy Dokumentów również w trybie offline. Jak wiadomo, od pewnego czasu trwają intensywne prace nad udostępnieniem tej funkcji.


W oczekiwaniu na publiczne udostępnienie opcji "offline" jednemu z użytkowników pakietu udało się przechwycić zrzut ekranu prezentujący nowy interfejs usługi. W górnej części strony (nad logiem i paskiem wyszukiwarki) widoczny jest czarny pasek, który informuje użytkownika o braku połączenia i możliwości przełączenia się m.in na tryb offline.

Postęp prac nad tą funkcją nie jest znany - podobnie jak nie wiadomo, kiedy Google zamierza oficjalnie ją udostępnić. Wygląda jednak na to, że nawet tak potężny koncern jak Google ma niemałe kłopoty z dodaniem możliwości pracy z narzędziami i usługami w przypadku braku połączenia z Siecią.

Ocena 2.3/5 (46.09%) (348 głosów)
 • Śledzik
TAGI: offline   google   docs   dokumenty  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.