IE 8.0 nadal najpopularniejszy

Pawel Cebula, 20-06-2011 | Źródło: Royal Pingdom

Większość producentów przeglądarek internetowych przestawiła się na nowy, szybszy, cykl przygotowywania nowych wersji aplikacji. Ostatnio pojawiło się wiele nowych wydań, które mają wpływ na ranking popularności.

StatCounter, wykorzystując dane na podstawie trzech milionów stron internetowych i 15 miliardów wyświetleń, zaprezentował zestawienie najpopularniejszych przeglądarek do połowy czerwca. Zestawienie dostarcza sporej ilości informacji, które mogą być bardzo cenne szczególnie dla webmasterów.
 

 
Najpopularniejszą przeglądarką jest IE 8.0 - aplikacja ta jest używana przez 27.98 proc. wszystkich użytkowników. Drugie miejsce zajął Firefox 4 (16.14 proc.), co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na tak krótki czas od momentu premiery. Trzecie miejsce przypadło Chrome 11, który jest używany przez 10.23 proc. internautów.
 
Kolejne pozycje zajmuje Firefox 3.6 (9.45 proc.), Chrome 12 (8.09 proc.) i Internet Explorer 7 (6.07 proc.). Sporym zaskoczeniem jest wynik najnowszej wersji przeglądarki Microsoftu, z którego korzysta zaledwie 5.89 proc. użytkowników.

 

Ocena 2.32/5 (46.44%) (475 głosów)
  • Śledzik
TAGI: chrome   ie   google   firefox   opera   mozilla   microsoft  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-06-20
    Poniewarz jest dodawana standartowo jak windows 7 do każdego notebooka. W tym tkwi tajemnica sukcesu a jak ktoś kupi windowsa to i tak nie może całkowicie pozbyć się ie bo mu system padnie.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.