Chrome 13 z technologią HSTS

Pawel Cebula, 17-06-2011 | Źródło: Google

Google w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, od dłuższego czasu oferuje obsługę bezpiecznego połączenia HTTPS w przypadku usługi Gmail. Inżynierowie Google zaplanowali również daleko idące zmiany w przypadku Chrome.

Szyfrowanie połączenia w przypadku usług takich jak np. Gmail jest koniecznością. Adres e-mailowy jest pewnego rodzaju identyfikatorem, który jest używany do logowania w przypadku wielu serwisów internetowych. Nie bez znaczenia jest również kwestia danych przechowywanych w ramach usługi.

 
Wprowadzenie możliwości szyfrowania połączenia HTTPS było oczekiwane przez długi czas. Tym razem dużą nowością będzie technologią HSTS funkcjonująca w ramach Chrome 13. HSTS to po prostu HTTP Strict Transport Security. Pozwala on na określenie, w przypadku których stron połączenie będzie szyfrowane.
 
Nowa technologia ma być kolejnym wyraźnym dowodem na to, że Google dokłada wszelkich starań, aby usługi i aplikacje oferowały możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa, chroniąc ważne dane użytkowników.
Ocena 1.88/5 (37.66%) (265 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   chrome   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.