YouTube z podglądem w HD

Pawel Cebula, 13-06-2011 | Źródło: Google

YouTube w ostatnich miesiącach jest rozwijany wyjątkowo dynamicznie - regularnie pojawiają się kolejne nowe funkcje, które ułatwiają życie. Tak też jest np. z podglądem w jakości HD.

Materiały wideo z serwisu YouTube są bardzo często zamieszane w różnych serwisach i blogach. Odtwarzacz osadzony na stronie wyświetla jedną klatkę (zazwyczaj ze środka całego nagrania), które umożliwia szybkie zorientowanie się, co zawiera dany film - jeszcze zanim użytkownik zdecyduje się kliknąć przycisk "play".

W momencie, gdy wybierana jest opcja osadzania możliwe jest dostosowanie wielkości odtwarzacza. Obraz podglądu - niezależnie od wybranej wielkości - miał zawsze ten sam rozmiar wynoszący 480 pikseli. W przypadku, gdy odtwarzacz miał np. 700 pikseli, klatka podglądu była rozciąga, tracąc tym samym na jakości. Dzięki wprowadzonej modyfikacji, podgląd będzie wyświetlany w rozdzielczości HD.

Posiadacze blogów chcąc pokazać jakieś swoim czytelnikom najczęściej decydowali się na hostowanie plików wideo w ramach YouTube. Serwis Google automatycznie nakładał specjalny znak wodny, który wskazywał na to, skąd pochodzi dany film. Od tej chwili możliwe jest wyłączenie tego elementu.

Ocena 2.58/5 (51.64%) (225 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   hd   wideo   youtube   podglad  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.