Google przygotowuje aktualizację Pandy

Pawel Cebula, 10-06-2011 | Źródło: SearchLand

W trakcie konferencji SMX Advanced Google potwierdziło, że trwają prace nad kolejnymi poważnymi zmianami w algorytmie wyszukiwarki. Aktualizacja do Pandy 2.2 będzie miała miejsce już wkrótce.

Algorytm Panda funkcjonuje już od pewnego czasu - jego zadaniem jest usprawnienie wyszukiwania i zadbanie o to, aby indeks nie zawierał coraz bardziej uciążliwego spamu, z którym użytkownicy spotykają się przy okazji wyszukiwania. Aktualnie trwają prace nad aktualizacją algorytmu i już wkrótce aktualizacja ma zostać wdrożona.

 
Jedną z najpoważniejszych zmian w Pandzie 2.2 będzie rozwiązanie problemu, który polega na tym, że treść kopiowana ze strony oryginalnej (przez rozmaite agregatory, serwisy automatycznie pobierające treść) dość często była niżej w wynikach wyszukiwania niż ta, która zawiera treści kopiowane.
 
Będzie to kolejny krok mający na celu usprawnienie wyszukiwania treści o najwyższej jakości (oryginalnej), spychając na dalsze pozycje serwisy zawierające kopiowane treści. Zmiany zachodzące w indeksie wyszukiwarki nie powinny być tak radykalne jak to miało w lutym bieżącego roku.
Ocena 2.62/5 (52.37%) (241 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.