8 czerwca Google przetestuje IPv6

Pawel Cebula, 07-06-2011 | Źródło: GoogleSystem

Pod koniec ubiegłego roku pojawiały się kolejne wiadomości, zgodnie z którymi wielkimi krokami zbliża się moment wyczerpania puli adresów IPv4. W związku z tym powstała idea dnia IPv6, który odbędzie się już 8 czerwca.

Głównym argumentem (w przypadku największych firm i serwisów internetowych) przemawiającym przeciwko przełączeniu się z IPv4 na IPv6 jest duża trudność takiej migracji, która w niektórych przypadkach może być bardzo droga. Zbliżający się dzień IPv6 ma na celu popularyzację tej wersji protokołu komunikacyjnego.

Google już od kilku lat wspiera obsługę IPv6 zarówno w przypadku wyszukiwarki, jak i najpopularniejszego serwisu wideo - YouTube. 8 czerwca, razem z największymi firmami takimi jak Facebook i Yahoo, Google przez 24 godziny przełączy się na IPv6, testując "nową" technologię na niespotykaną dotąd skalę.

Testami będzie objęta bardzo niewielka liczba osób - koncern z Mountain View szacuje, że będzie to zaledwie 0.5 proc. użytkowników Sieci. Z tej okazji udostępniona została specjalna strona, która umożliwia sprawdzenie, czy nasze połączenie jest gotowe na IPv6.

Ocena 2.61/5 (52.15%) (260 głosów)
  • Śledzik
TAGI: youtube   google   ipv6  

Komentarze:

  • IPv6 czat
    Dodał: Gość data: 2011-06-07
    Zapraszam do dyskusji http://czat.wp.pl/id_czata,3792,naszgosc.html?ticaid=1c713


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.