Google usuwa lukę w Chrome

Pawel Cebula, 07-06-2011 | Źródło: Google

Google przykłada bardzo dużą uwagę do bezpieczeństwa swojej przeglądarki Chrome. To właśnie z tego powodu, koncern z Mountain View przygotował aktualizację Chrome dla wszystkich kanałów.

Google praktycznie od samego początku wykorzystuje model trzech kanałów, w ramach których znajduje się Chrome w różnych wersjach - deweloperskiej, beta i stabilnej. Ostatnio pojawiła się specjalna aktualizacja, która rozwiązuje problem związany z luką bezpieczeństwa we Flash Playerze.

Zagrożenie dotyczy osób, które korzystają z przeglądarki Chrome w systemach Windows, OS X, Linux, Android i Solaris. Użytkownicy Chrome, którzy nie zdecydują się na szybkie wykonanie aktualizacji muszą się liczyć z ryzykiem padnięcia ofiarą ataku, wykonanego przez niebezpieczny kod, zagnieżdżony na stronie internetowej.

Jest to jedyna zmiana względem poprzednich wersji - zgodnie z przyjętym cyklem wydawniczym Chrome, możemy spodziewać się stabilnej wersji 12 przeglądarki Google w ciągu najbliższych tygodni.

Ocena 1.95/5 (38.92%) (278 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chrome   google   flash   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.