Chrome i Safari zyskują na popularności

Pawel Cebula, 06-06-2011 | Źródło: Net Applications

Firma Net Applications regularnie wydaje raporty, które mają na celu zobrazowanie zmian, jakie zachodzą na rynku przeglądarek internetowych. Co ciekawego wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

Nadal najpopularniejszą przeglądarką internetową jest IE, który ma udział na poziomie 54,27%, nadal utrzymuje jednak trend spadkowy, tracąc regularnie na popularności. Największą niespodzianką jest to, że na popularności straciły również dwie inne przeglądarki - Firefox i Opera. Aplikacja Mozilli aktualnie ma sumaryczny udział na poziomie 21,71 proc., natomiast produkt Opera Software - 2,03 proc.
 
Największy zysk zanotował Chrome, który na przestrzeni kilku miesięcy zyskał 1,82 proc., co daje w sumie 12,52 proc. wszystkich użytkowników Sieci. Przeglądarka Google może odebrać część użytkowników Firefoksowi i IE. W ślady Chrome idzie również Safari, które pod koniec maja miało udział na poziomie 7,28 proc. użytkowników.
Ocena 2.14/5 (42.77%) (318 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   safari   mozilla   firefox   apple   opera  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.