Google +1 oficjalnie wystartowało

Pawel Cebula, 02-06-2011 | Źródło: Mashable

Informacje na temat Google "+1" krążą po Internecie już od miesięcy. Teraz usługa ta staje się dostępna dla wszystkich - zarówno twórców stron internetowych, jak i ich użytkowników.

Jak wiadomo, Google +1 ma być odpowiedzią dla popularnego przycisku "Lubię to", który ma być pewnego rodzaju rekomendacją konkretnej treści wśród naszych znajomych. W przypadku usługi Google sytuacja będzie wyglądać bardzo podobnie.

Strony, w przypadku których wykorzystany zostanie przycisk +1 będą oznaczone jako rekomendowane - w ten sposób użytkownik będzie miał świadomość tego, że o użyteczności i przydatności treści zadecydowała konkretna osoba a nie algorytm wyszukiwarki Google, który nie jest idealny.

W momencie premiery +1 będzie dostępne m.in. na stronach Reutersa, Washington Post, TechCrunch, Bloomberg i Mashable. Jednak praktycznie każdy webmaster ma możliwość dodania przycisku do swojej strony, dzięki czemu Internauci będą mogli polecać innym różne treści.

Ocena 2.68/5 (53.55%) (251 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarki   +1   google   mashable  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.