Bing z nową wersją Streetside

Pawel Cebula, 02-06-2011 | Źródło: SearchEngineLand

Microsoft podobnie jak Google oferuje możliwość przeglądania map. Jedną z funkcji jest Streetside, czyli odpowiednik Streetview. Bardzo poważne zmiany zostały wprowadzone w przypadku trybu panoramy ulic.

Mapy Bing miały być bezpośrednią odpowiedzią na cieszącą się ogromną popularnością usługę Google Maps. Pokrycie map było na dość zbliżonym poziomie, jednak Bing nie oferował tylu funkcji i możliwości co Google. Koncern z Redmond najwidoczniej postanowił uzupełnić braki i wziął się ostro do pracy.

Jedną z najpoważniejszych nowości w przypadku Streetside jest podgląd panoramy ulic w sposób, który sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z jednym zdjęciem. Funkcja ta jest znacznie bardziej dopracowana niż Streetview Google. Wszystko za sprawą dużo większej liczby zdjęć, które umożliwiają płynniejszy podgląd ulic.

Streetside na tę chwilę dostępny jest w bardzo niewielkiej liczbie miast (na razie przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych). Trwają jednak prace nad uruchomieniem tej usługi w kolejnych miastach również w przypadku np. Europy.

Ocena 2.09/5 (41.81%) (353 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   wyszukiwarki   bing   mapy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.