Twitter uruchomi serwis do obsługi zdjęć

Pawel Cebula, 31-05-2011 | Źródło: TechCrunch

Premiera nowej wersji Twittera miała miejsce już kilka miesięcy temu. Jedną z funkcji, na którą liczyła spora część użytkowników było łatwe dodawanie zdjęć do wiadomości.

Niezależni programiści przez kilka lat funkcjonowania Twittera przygotowali kilka naprawdę bardzo dobrych i funkcjonalnych aplikacji, które usuwały najpoważniejsze wady tego serwisu. Mimo upływu lat, właściciele Twittera jakby nie zauważali, jak dużym utrudnieniem jest brak możliwości załączania zdjęć bezpośrednio do wiadomości wysyłanych na Twitterze.

W związku z tym, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejne serwisy, które umożliwiają przesyłanie zdjęć i zamieszczanie ich w formie linków w treści wiadomości. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje API, nie ma nawet potrzeby rejestrowania dodatkowego konta - wystarczy skorzystać z danych logowania do Twittera.

Zgodnie z ostatnimi plotkami, właściciele Twittera mają ogłosić powstanie nowego serwisu, który będzie alternatywą dla yFroga, Twitpic i innych tego typu usług. Jest to kolejne potwierdzenie tego, że właściciele wreszcie zaczynają tworzyć cały ekosystem wokół swojej usługi - wskazuje na to np. ostatni zakup TweetDecka.

Ocena 2.09/5 (41.87%) (331 głosów)
 • Śledzik
TAGI: twitter   zdjecia   twitpic,   foto   obrazki   yfrog  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.