Mozilla rozważa ukrycie paska adresowego

Pawel Cebula, 27-05-2011 | Źródło: Mozilla Labs

Przy okazji premiery przeglądarki Chrome, Google zapoczątkowało pewien trend w projektowaniu interfejsu użytkownika, który aktualnie jest możliwie jak najbardziej minimalistyczny. Ostatnio Google podejmuje działania, które wskazują na to, że Chrome w przyszłości może nie mieć paska adresu. Konkurencja bacznie obserwuje poczynania koncernu z Mountain View.

Fakt ukrywania paska adresu nie jest podyktowany poszukiwaniem kolejnych możliwości i rozwiązań, które mają realnie przyczynić się do zwiększenia przestrzeni na której wyświetlana jest zawartość strony internetowej. Jest to raczej kwestia zmieniania Sieci i traktowania serwisów internetowych jako aplikacji.

W ramach Mozilla Labs zaczynają się pojawiać pomysły, które w efekcie mogą oznaczać daleko idące zmiany w interfejsie użytkownika. Jeden z programistów Mozilli planuje usunięcie większości elementów UI i zastąpienie ich przyciskiem "Firefox", który miałby oferować dostęp do wielu funkcji.

Zmiany są czymś naturalnym, mimo to, nie mogą one być zbyt radykalne i daleko idące, ograniczając swobodę działania użytkownika. Większość proponowanych projektów na tę chwilę jest po prostu przesadzona i nie ma zbyt wiele wspólnego z komfortowym korzystaniem z przeglądarki.

Ocena 2.31/5 (46.22%) (209 głosów)
  • Śledzik
TAGI: ui   fiefox   mozilla   chrome   interfejs  

Komentarze:

  • asdf
    Dodał: Gość data: 2011-05-27
    ok


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.