YouTube z obsługą filmów 3D

Pawel Cebula, 27-05-2011 | Źródło: TNW

Mozilla razem z Nvidią poinformowała o podjęciu współpracy z najpopularniejszym serwisem wideo w kwestii oferowania użytkownikom trójwymiarowych filmów.

Możliwość oglądania materiałów wideo wykonanych przy użyciu techniki jaką jest stereoskopia to efekt współpracy Google, Mozilli i Nvidii. Ta ostatnia dostarczyła technologię "3D Vision", która do poprawnego działania wymaga wsparcia zarówno od strony oprogramowania, jak i sprzętu.

YouTube od pewnego czasu wyposażony jest w odtwarzacz HTML5, obsługujący format WebM, który jest wykorzystywany do transkodowania plików wideo 3D. Tutaj pojawia się zadanie dla przeglądarki Firefox (koniecznie w wersji 4.0), która pozwala na odtwarzanie materiałów wideo.

Pliki w tej technologii można znaleźć korzystając z wyszukiwarki w serwisie YouTube (wystarczy wpisać hasło "yt3d"). Pliki oznaczone są specjalnym znacznikiem "3D", pozwalając użytkownikowi na oglądanie wideo. Najprawdopodobniej z czasem tę technologię będą obsługiwały również inne przeglądarki internetowe.

Ocena 2.55/5 (51%) (389 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mozilla   nvidia   filmy   3d   google  

Komentarze:

  • UVANTIihYoojnNTJAHj
    Dodał: Leeah data: 2012-02-05
    Też robię taki koaktjl, tylko o innych proporcjach i nieco inaczej go przyrządzam – u mnie jest jeden banan, jedna pomarańcza i dwa kiwi. Nie wyciskam soku, lecz dodaję cząstki pomarańczy obrane z błonek. Koktajl wychodzi mi bardziej zielony.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.