YouTube kończy 6 lat

Pawel Cebula, 26-05-2011 | Źródło: Infoworld

YouTube jest jedną z ikon Internetu, przyciągając dziennie miliony użytkowników. Najpopularniejszy serwis na świecie obchodzi właśnie 6 urodziny.

YouTube jest jednym z najważniejszych serwisów, jakie oferuje Google. Mimo to, fakt posiadania takiego serwisu oznacza również spore problemy, związane z nakładami finansowymi, które muszą być inwestowane w infrastrukturę. Mimo to, Google znalazło rozwiązanie, które pozwala na zachowanie bardzo dużej dynamiki wzrostu liczby dodawanych filmów i wyświetleń.

Aktualnie w ciągu każdej minuty użytkownicy YouTube przesyłają ponad 48 godzin nowych materiałów wideo. Liczba dodawanych materiałów wideo podwoiła się w ciągu roku i jest to najlepszy dowód na to, że Google znalazło skuteczny sposób na przyciągnięcie nowych aktywnych użytkowników.

Część osób zadaje sobie pytania, jak będzie wyglądała przyszłość tej usługi. Już teraz Google podejmuje działania, które mogą świadczyć o tym, że YouTube ma być nie tylko platformą pozwalającą na oglądania filmów na żądanie, ale także ewoluować w kierunku Internetowej telewizji.

Ocena 2.53/5 (50.55%) (379 głosów)
 • Śledzik
TAGI: youtube   wideo   google  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2011-05-26
  Uwielbiam ju tuba
 • Youtube
  Dodał: Gość data: 2011-05-26
  You tube jest super ! Nie wiem jak można nie znać tej strony :D

 • Dodał: TV data: 2011-05-26
  No fajnie by było gdyby ewoluowało do Internetowej telewizji, może wtedy bym nie musiał już wstawać od kompa po to żeby coś zobaczyć w TV.

 • Dodał: Gość data: 2011-05-27
  ja też uwielbiam youtube
  6 lat istnieje, a tak stał się bardzo szybko popularny :)

 • Dodał: Gość data: 2011-05-27
  wspanialy program,godny oglądania


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.