Trail.pl: baza szlaków turystycznych z 8.1

Dawid Kulbaka, 25-05-2011 | Źródło: Własne

Pod adresem Trail.pl startuje pierwsza kompleksowa baza szlaków turystycznych w Polsce. Serwis jest aktualizowany w dużej mierze przez użytkowników i lokalnych partnerów.

Baza Trail.pl będzie obejmować zarówno dobrze znane szlaki piesze i rowerowe, a także  szlaki wodne, konne, nordic walking, ścieżki przyrodnicze i spacerowe oraz wszystkie inne wytyczone fizycznie w terenie. Planowane jest też uruchomienie działu poświęconego szlakom tematycznym. 
 
Każdy z użytkowników po zalogowaniu może samodzielnie dodawać lub komentować wybrane szlaki. Może także pobierać bez ograniczeń pliki zawierające ślady GPS (format .gpx), które można wgrać do własnego urządzenia. Informacje wprowadzane przez użytkowników, takie jak ślady GPS, opisy czy zdjęcia lub filmy, są weryfikowane przez wykwalifikowanych moderatorów - członków PTTK, geografów i doświadczonych turystów.
 
 
Oparty na otwartych technologiach, takich jak Open Street Map i OpenLayers, serwis Trail.pl udostępnia większość informacji bez żadnych opłat. Planowane jest jednak w przyszłości wprowadzenie e-usług związanych z aktywną turystyką w Polsce. 
 
- Jesteśmy grupą pasjonatów turystyki i outdooru. Wspólnie podróżowaliśmy i zwiedzaliśmy najbardziej niedostępne rejony świata. Teraz chcemy pokazać, że nie trzeba opuszczać Polski żeby zobaczyć niesamowite miejsca i poznać ciekawych ludzi – mówi Kuba Zwoliński, pomysłodawca projektu.
Ocena 2.51/5 (50.12%) (255 głosów)
  • Śledzik
TAGI: startupy   trail  

Komentarze:

  • 8.1
    Dodał: rob data: 2011-05-30
    ale 8.1 to zarabianie na e-usłudze, pomysł fajny ale tam musi być zarobek a na zyski z reklamy to nie ma co liczyć przez pierwsze 2 lata


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.