Wielki sukces Polaków w finałach Imagine Cup 2011

Dawid Kulbaka, 25-05-2011 | Źródło: Microsoft

Polska reprezentacja na światowe finały Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku będzie drugą najliczniejszą reprezentacją narodową.

Na tegorocznych finałach Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, Polskę reprezentować będzie aż 21 studentów, którzy rywalizować będą w 5 różnych kategoriach konkursowych. Pięć polskich zespołów z czterech uczelni wyższych zmierzy się 
z ponad 100 drużyn z przeszło 70 państw. 
 
W kategorii Projektowanie Oprogramowania Polskę rezrezentować będzie zespół CodeRaiders 
z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2011 w tej właśnie kategorii konkursowej. 
 
Ich projekt, LifeCircle+, tworzy sieć społecznościową krwiodawców, sprawdza ich dostępność w nagłych przypadkach oraz informuje tych o odpowiedniej grupie krwi o konieczności zgłoszenia do najbliższego punktu krwiodastwa. Już na tym etapie o projekcie i jego możliwościach entuzjastycznie wypowiadali się przedstawiciele polskiego systemu krwiodastwa, ponieważ w efektywny sposób skraca on czas dotarcia z informacją do dawców krwi.
 
Poza CodeRaiders na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku w barwach Polski wystartuje zespół WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który zaprezentuje swoje rozwiązanie w kategorii konkursowej – Projektowanie Systemów Wbudowanych. Ich projekt 
o nazwie COP4CE jest kombinacją mobilnego urządzenia współpracującego z centralnym systemem zarządzania, który pozwala policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem. 

W pozostałych kategoriach konkursowych Polskę reprezentować będą:

* Projektowanie Gier: Cellardoor z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z grą „The Book of Elm”, w której gracz steruje postacią Elma, który naprawia błędu popełnione przez ludzi. Gra zbudowana jest w oparciu o tematykę ochrony środowiska naturalnego. 
 
* Technologie Informatyczne: Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej z rozwiązaniem architektury technologicznej, która wspiera obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.
 
Trzymamy kciuki!
Ocena 2.26/5 (45.26%) (190 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.