Mobile Emulator: testuj strony WWW na urządzeniach mobilnych

Dawid Kulbaka, 25-05-2011 | Źródło: Opera

Opera Software udostępniła właśnie najnowszą wersję Opera Mobile Emulator, narzędzia dla każdego twórcy stron i treści internetowych. - Dzisiaj życie projektantów stron i web deweloperów stało się prostsze - twierdzi Opera.

Mobilne testowanie jest nową jakością nowoczesnego tworzenia stron. Mimo to testowanie na telefonach i tabletach nie jest wygodne – trzeba kupić wiele telefonów lub zainstalować skomplikowane SDK. Dzięki nowemu emulatorowi od Opery ten problem to już historia. Dzisiaj pobranie go, uruchomienie na PC i Macu oraz zastosowanie ustawień takich jak rozmiar ekranu czy tryb wprowadzania danych,  jest prostsze niż kiedykolwiek.
 
Dzisiejsze wydanie jest deweloperskim uzupełnieniem wcześniejszego wydania Opery Mobile 11 dla Symbiana i Androida. Opera Mobile działa już na tych platformach, a teraz dodaliśmy jeszcze możliwość uruchomienia produktu na Windowsie, Maku i Linuksie.  
 
- Opera Mobile Emulator to doskonałe narzędzie dla każdego, kto zajmuje się mobilnym tworzeniem stron – powiedział Andreas Bovens, szef Developer Relations & Tools w Opera Software. – Chcieliśmy, by mobilne testowanie było super proste (tak, nawet naszym piarowcom udało się tego użyć!). W emulatorze znajdziecie mnóstwo opcji ustawień dla szerokiej gamy mobilnych platform. A do tego możecie debuggować stronę dzięki zdalnemu narzędziu debuggowania, Operze Dragonfly.
 
Ocena 2.59/5 (51.71%) (485 głosów)
 • Śledzik
TAGI: android   www   opera   strony   mobile  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.