Twitter kupił TweetDecka

Pawel Cebula, 25-05-2011 | Źródło: InfoWorld

Od kilku tygodni krążyły plotki na temat rzekomego przejęcie popularnego multiplatformowego klienta jakim jest TweetDeck. Transakcja ostatecznie doszła do skutku i będzie sporym wyzwaniem dla Twittera.

Wokół serwisów społecznościowych, szczególnie takich jak Twitter, powstają dziesiątki przydatnych programów i webaplikacji, dzięki czemu zmniejsza się wrażenie dysfunkcji i braków w funkcjach oryginalnej wersji usługi. Tak też było w przypadku TweetDecka.

Popularny klient został kupiony za ponad 40 milionów dolarów. Cena jest niemała, bo TweetDeck jest zdecydowanie najlepszym programem tego typu, pozwalając użytkownikom na korzystanie z jego możliwości zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej, iPada, czy nawet smartfonów z systemem iOS, Android i WP7.

Twitter w ten sposób ma możliwość zaoferowania swoim użytkownikom szereg przydatnych aplikacji, zmniejszając liczbę braków, które były wymieniane przez wszystkich krytykujących serwis mikroblogowy. Dzięki temu zakupowi, Twitter ma możliwość zwiększenia ruchu, zachęcając użytkowników do korzystania ze swojego klienta.

Nadal nie wiadomo, czy Twitter zdecyduje się zmienić nazwę swojej nowej aplikacji. Poza tym wiele osób zastanawia się, czy TweetDeck nadal będzie obsługiwał inne serwisy społecznościowe jak np. Facebook, czy Foursquare.

Ocena 2.29/5 (45.8%) (314 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.