Google nie zgadza się na blokowanie serwisów z torrentami

Pawel Cebula, 20-05-2011 | Źródło: TheNextWeb

Walka z popularnymi serwisami torrentowymi staje się coraz poważniejsza, szczególnie w przypadku krajów takich jak Stany Zjednoczone, Francja, czy Wielka Brytania. Eric Schmidt zapowiedział, że zamierza walczyć z podmiotami blokującymi serwisy z plikami torrent.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdecydowanie najbardziej konsekwentnie realizują plany, polegające na blokowaniu serwisów, które zajmują się przede wszystkim dystrybucją nielegalnych plików wideo i audio. Eric Schmidt w imieniu Google zamierza zapobiegać takim, w jego mniemaniu, nielegalnym praktykom, które są po prostu cenzurą.

Wspomniane kraje już od jakiegoś czasu przewidują możliwość blokowania dostępu do tego typu serwisów i co jakiś czas pojawiają się wiadomości związane z zablokowaniem dostępu do jakiejś popularnej strony z plikami .torrent. Wiele osób zgadza się z tym, że jest to po prostu inna forma cenzury.

Część osób może uważać, że słowa Erica Schmidta nie są do końca szczere - szczególnie, gdy ma się w pamięci usuwanie niewygodnych fraz jak "bittorrent", "megaupload", czy uTorrent z automatycznego uzupełniania w wyszukiwarce Google.

Ocena 2.46/5 (49.2%) (300 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • Jasne
    Dodał: Gość data: 2011-05-21
    Komentarz na końcu wydaje się być niepotrzebny. Co innego jest cenzura, a co innego ułatwiony dostęp. Wyszukiwarka nie musi promować haseł torrentowych - ludzie i tak sobie radzą. Swoją drogą, Google i tak dobrze wie, że nawet gdyby wprowadzono Bóg wie jaką cenzurę, to ludzie będą schodzić z tym coraz "niżej". Spopularyzowanie takich mechanizmów jak Tor czy podobnych spowoduje utratę jakiejkolwiek kontroli nad internautami. Dodatkowo biedne dzieci szukając nowego Battlefielda znajdą inne - o wiele bardziej pokręcone - serwisy z treściami tylko dla dorosłych.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.