Google Webmaster Tools z łatwiejszym usuwaniem adresów URL

Pawel Cebula, 18-05-2011 | Źródło: SearchEngineLand

Google Webmaster Tools jest zestawem narzędzi, z którego korzysta większość twórców stron internetowych. Koncern z Mountain View poinformował o wprowadzeniu zmian, które mają ułatwić zarządzanie naszymi adresami URL.

Wśród wielu możliwości, jakie oferuje Google Webmaster Tools, są również opcje, które umożliwiają usuwanie wybranych adresów URL z indeksu wyszukiwarki Google. Do tej pory wykonanie takiej czynności wiązało się z zablokowaniem dostępu do adresu, który chcemy usunąć. Miało to być dodatkowe zabezpieczenie przed podjęciem nieautoryzowanych czynności.


Google zdecydowało się jednak na pominięcie etapu blokowania dostępu. Usunięcie adresu URL jest od teraz znacznie prostsze. Skąd taka decyzja? Google wreszcie uznało, że zakończenie procesu weryfikacji jest wystarczające, aby mieć możliwość łatwego zarządzania własnymi adresami URL w ramach indeksu Google.

Ocena 2.36/5 (47.17%) (318 głosów)
 • Śledzik
TAGI: narzedzia   webmaster   indeks   google   tools  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.