Gmail, Dokumenty i Kalendarz wkrótce również offline!

Pawel Cebula, 12-05-2011 | Źródło: TechCrunch

Najpoważniejszymi wadami usług takich jak Gmail, Dokumenty, czy Kalendarz jest fakt, że ich dostępność jest uzależniona od tego, czy mamy w danej chwili możliwość połączenia się z Siecią. Google jednak oficjalnie potwierdza, że wkrótce się to zmieni.

Google próbowało już udostępnić swoje popularne usługi również w trybie offline. W tym celu miały być wykorzystane możliwości Gears. Po kilkunastu miesiącach prac i wydaniu dwóch wersji beta projekt został zarzucony, a Google zdecydowało się obrać inną drogę i najwidoczniej była to dobra decyzja.
 
Kalendarz, Dokumenty i Gmail są zdecydowanie najpopularniejszymi usługami tego typu, wiele osób mimo wszystko musiało korzystać z klasycznych rozwiązań - aplikacji instalowanych w systemie operacyjnym (rozwiązania te dostarczał najpoważniejszy konkurent Google - Microsoft).
 
Nie jest znany jeszcze dokładny termin udostępnienia tej funkcji - Sundar Pichai w trakcie konferencji Google I/O użył mało konkretnego sformułowania "latem tego roku". Najważniejsze jest jednak to, że Google w ogóle udostępni tę długo oczekiwaną opcję.
Ocena 2.29/5 (45.89%) (360 głosów)
 • Śledzik
TAGI: gmail   offline   dokumenty   kalendarz   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.