Wyniki konkursu High School Programming League

Dawid Kulbaka, 11-05-2011 | Źródło: Własne

Od listopada do kwietnia przez 5 miesięcy uczestnicy High School Programming League zmagali się z trudnymi zadaniami wymagającymi wiedzy i umiejętności znacznie wykraczającymi poza program szkolny. Najlepsi zawodnicy musieli wykazać się nie tylko opanowaniem sztuki programowania, ale przede wszystkim znajomością algorytmiki, a w tym zaawansowanych elementów na poziomie akademickim.
W High School Programming League każde zadanie można byÅ‚o rozwiÄ…zywać na wiele sposobów. NadesÅ‚any program mógÅ‚ być mniej albo bardziej efektywny lub dawać choćby częściowo poprawnÄ… odpowiedź. Na tej podstawie zgÅ‚oszenia byÅ‚y oceniane. Dla niektórych zadaÅ„ najlepsze rozwiÄ…zanie nie jest znane (nie tylko dla autora zadania, ale w ogóle dla ludzkoÅ›ci) sÄ… to problemy badawcze, ale podane w formie strawnej dla licealisty. 
 
RozwiÄ…zania zadaÅ„ konkursowych byÅ‚y wysyÅ‚ane do systemu SPOJ, który je automatycznie oceniaÅ‚. NadesÅ‚any program byÅ‚o kompilowany i uruchamiany na serwerze a ocena jego dzia­Å‚a­nia byÅ‚a po kilku sekundach dostÄ™pna zgÅ‚aszajÄ…cemu, tylko w wyjÄ…tkowych sytuacjach potrzebne byÅ‚o dodatkowe sprawdzenie przez czÅ‚owieka.
 
WÅ›ród 88 oficjalnie zarejestrowanych szkóÅ‚ z 8 kra­jów prym wiedli uczniowie z BratysÅ‚awy (Spojena Škola Novohradska), Olsztyna (IV Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce im. Marii SkÅ‚odowskiej-Curie) oraz Saratowa (Physico-technical Lyceum #1), a  w klasyfikacji indywidualnej pierwszych pięć miejsc zajÄ™li: 
  1. Damir Ferizovic (Mješovita Srednja Škola Bosanski Petrovac, BoÅ›nia i Hercegowina)  
  2. Bartosz Tarnawski (ZespóÅ‚ Katolickich SzkóÅ‚ OgólnoksztaÅ‚cÄ…cych nr 1 w Katowicach) 
  3. Pavel Kunyavskiy (Physico-technical Lyceum #1, Saratów, Rosja) 
  4. Marcin Smulewicz (Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce im. BolesÅ‚awa Prusa w Skierniewicach) 
  5. Jano Hozza (Spojena Škola Novohradska, SÅ‚owacja)
 
Gratulujemy!
Ocena 2.17/5 (43.43%) (35 głosów)
  • Åšledzik
TAGI: webinside   konkursy  

Komentarze:



    Dodaj komentarz:


    Temat:
    Twój nick:
    Komentarz:
     

    Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.